Infrasauna

Pobyt v infrasauně je velmi oblíbený zdravý způsob relaxace. Studio Mone nabízí infrasaunu ve své nabídce služeb.

Infrasauna

Jaký je rozdíl infrasauny od klasické sauny?

Dlouhodobým výzkumem bylo prokázáno, že složení potu v klasické sauně z 95 - 97% tvoří voda. V infrasauně pak jen 80 - 85 %, zbytek tvoří tuk, cholesterol, v tucích rozpustné jedy, těžké kovy, kyseliny, sodík a čpavek. Z toho vyplývá, že v klasické sauně se vyloučí potem jen 5% škodlivin, kdežto v infrasauně 15%.

Infračervené záření, na jehož principu infrasauna funguje, nemá nic společného s UV zářením, anebo nukleárním zářením. Zářící teplo je jednoduše forma energie a není pro člověka vůbec nebezpečné, ba naopak prospěšné.

Využití infrasauny pro prevenci, léčbu i rehabilitaci

Použití infrasauny je vhodné nejen k běžnému saunování, ale i při prevenci, léčbě a rehabilitaci. Infrasaunu mohou používat při nižší teplotě i lidé se zdravotními problémy, jako jsou kardiaci nebo astmatici. Napomáhá při léčbě revmatismu, artritidě, akné, insomnie, onemocnění uší, bolesti v krku, ekzémů. Infrasauna má pozitivní vliv a napomáhá k odstraňování kopřivky, snížení napětí kůže, ucpaných pórů, diabetes, jizev a bolesti z popálenin, zlepšení funkce kůže, snižuje nepříjemný tělní zápach, omezuje vznik hemeroidů, zánětu žil, menstruačních křečí, bolestí zad a žaludku, svalových poškození, celulitidy. Co jsme zatím nezmínili je pozitivní vliv infrasauny na náš psychický stav. Podobně jako klasická sauna má infrasauna velký očistný a relaxační vliv na psychiku a je ideální jako odreagování po práci.

Použití infrasauny je možné i v oděvu a s otevřenými dveřmi.

Péče o hlavu

Ruce, nohy

Péče o tělo

Partneři: Bazény, zastřešení bazénů | Infrasauny

Studio Mone e-Shop